Indoneesia

  • Pealinn

   Jakarta

  • Keel

   Indoneesia

  • Valuuta

   Ruupia

  • Kohalik aeg

   21:27

  • Kohvi hind

   € 0.2 per cup

  • Temperatuur

   +27.2° +29.8°

  Bali: Jumalate ja surfamise saar
  Bali: Jumalate ja surfamise saar

  Bali: Jumalate ja surfamise saar

  Mis me tegelikult teame Bali saarest? Esiteks, see on surfajate paradiis. Teiseks, siia tullakse mitte ainult iidsete saladuste, vaid ka vaimse arengu ja imelise looduse pärast. Kolmandaks, just siin koges Julia Roberts filmis unustamatuid hetki. Läheme sügavamale ja avastame, miks Bali on selline magnet. Bali päikesepaiste asub lõuna pool ekvaatorit, pakkudes suve aastaringselt. Kliima jaguneb vaid kaheks - vihmane talv ja kuiv suvi. Üllatuslikult ei heiduta vihmasabinad külastajaid talvekuudel, vaid pigem lisavad seiklusliku värvingu. Temperatuur ei lange siin peaaegu kunagi, luues ideaalse oaasi. Laske end kaasa haarata Bali salapäraste hetkedega, kus loodus ja vaimsus sulanduvad harmooniliseks tervikuks.

  Bali: Jumalate ja surfamise saar

  Ja kus on jumalad?

  Legend räägib, et maailma loomisel kavatsesid jumalad jätta endale parima paiga - Bali. Inimesed lubati saarele ainult ühe tingimusega: nad pidid vaeva nägema, põldu harima ja tooma maa vilju jumalikele peremeestele. Võib-olla on see vaid legend, kuid balilased austavad traditsioone, toovad igapäevaselt jumalatele lilli, toitu ja palveid. Saarel on nii palju ajaloolisi templeid, et seda kutsutakse sageli 'tuhande templi saareks'. Ehk on just selle tõttu balilased nii säravad ja rahumeelsed inimesed!

  Bali: Jumalate ja surfamise saar

  Veel võluvaid ettevõtmisi?

  Bali, kus templid kohtuvad surfarite lainetega, on avastamist väärt ka neile, kes veel surfata ei oska. Ärge muretsege, sest siin on rohkelt surfikoolitusi ja kogenud juhendajaid. Kuta ja Uluwatu rannad pakuvad suurepäraseid tingimusi surfamiseks. Lisaks surfamisele saate sukelduda kristallselgetesse vetesse või avastada aktiivsete vulkaanide, nagu Batur ja Ijen, tippu ronides põnevaid vaateid. Ijeni kraateris ootab võluv järv, mis kutsub seiklema. Baturi tippu jõudmine nõuab füüsilist vormi, kuid vaade sealt ülevalt unustab kiiresti väsimuse. Teine võimalus võrratuid vaateid nautida on jalutada läbi Balil laiuvate riisipõldude. Ubudis otsige üles Tegallalangi riisiterrassid, kus kõrgelt kiikumine loob Instagrami-väärilisi hetki.

  Bali: Jumalate ja surfamise saar

  Vaikuse päev

  Kui saabute Balile märtsis, ärge unustage end kohaliku kalendriga sünkroonida! Sel kuul tähistavad balilased uut aastat, alustades selleks erilise Vaikuse Päeva ehk Nyepi'ga. Restoranide uksed on suletud, tänavad jäävad pimedaks ning isegi liigutuste tegemisel püütakse hoida võimalikult madal profiil, et mitte häirida puhtuse hõngu, saar vaikib. Sukelduge sellesse vaikuse ja värskuse maagilisse maailma - Balil on rohkem pakkuda kui lihtsalt puhkus, see on unikaalne kultuurikogemus

  Bali: Jumalate ja surfamise saar

  Kokkuvõtvalt öeldes...

  Avasta Bali mitmekülgsus, kus igaüks leiab endale midagi erilist! Kuta, ööelu süda, pakub ideaalset keskkonda noortele puhkajatele ja ostuhuvilistele. Lisaks leidub siin rohkelt surfikoolitusi, kus väikesed lained on just õige algajatele.

  Ubud, saare vaimne oaas, ümbritsetud lopsakate riisipõldudega, kutsub kunsti ja jooga armastajaid. Seminyak on elegantne kuurort luksuslike villade ja butiikpoodidega, kus ööelu pulbitseb sama intensiivselt kui Kutas.

  Ungasan on ilu iseeneses, justkui koht, kus jumalad pidasid omavahel kohtumisi. Täna on see ideaalne paik romantiliseks puhkuseks.

  Ükskõik, kas soovid ravida oma hingetõmbeid, rikastada meelt või hellitada keha, Bali saarel on sinu jaoks eriline õnneretsept!

  Indoneesia vaatamisväärsused

  Teised riigid