Horvaatia

  • Pealinn

   Zagreb

  • Keel

   Horvaadi

  • Valuuta

   Euro

  • Kohalik aeg

   17:42

  • Kohvi hind

   € 1.3 per cup

  • Temperatuur

   +36.1° +23.3°

  101 Dalmaatsia aaret
  101 Dalmaatsia aaret

  101 Dalmaatsia aaret

  Kaardile vaadates tundub, nagu püüaks Horvaatia kõigest väest kogu Aadria mere päikeselist rannikut endale krabada. See on tal ka päris hästi õnnestunud – Horvaatial on tervelt 1800 km randade, kaljude ja lahesopikestega rannajoont. Lisa sellele veel lõputu hulk paradiisisaari, Rooma ja Veneetsia ajast pärit stiilseid rannikulinnu, mändidega kaetud mägesid, järvi ja külakesi, ning saad lõputute avastamisvõimalustega lõunamaise muinasjutumaa. Ilm Horvaatias ei ole veel kellelegi pettumust valmistanud. Suveperioodil on siin soe ja päikseline, kuid mitte leiliruum. Kevadel-sügisel natuke jahedam, septembris ideaalne. Kuid mis on Horvaatial Dalmaatsia koertega pistmist? Loo lõpus saad teada.
  101 Dalmaatsia aaret

  Puhkus Euroopa ja Balkani vahel

  Balkanimaadest on Horvaatia kõige euroopalikuma olemisega, vähemalt turistide jaoks. Ilus, korras, turvaline, paika loksunud elukorraldusega. Inglise keelega saab hakkama. Horvaatia reis tähendab enamasti vahemerelises muretuses õõtsuvast rännakut maaliliste rannikulinnade vahel. Siin-seal võib sekka visata ka balkanlikku vimkat, näiteks ilmub restoraniarvele mõni üllatuslik rida või pole taksojuhil “sobivat raha tagasi anda”. Aga see kõik on osa reisielamusest. Ole avatud, aga tähelepanelik. Horvaadid on enamasti siiski heatahtlikud, sõbralikud ja elurõõmsad.
  101 Dalmaatsia aaret

  Horvaatia linnad ja “Troonide mäng”

  Horvaatia linnad on arhitektuurisõbrale täielik paradiis. Sellist hulka Rooma ja Veneetsia ajast pärit iludusi naljalt mujalt ei leia. Kindlused, templid, amfiteatrid, autentsed munakivitänavatega vanalinnad, renessanss, barokk – Horvaatia postkaardilikes linnades on esindatud suur hulk Euroopa ajalugu. Maailmakuulus Dubrovniku vanalinn hiilgab väärikate kloostrite, paleede ja purskkaevudega. Paljud aga tunnevad Dubrovniku ära hoopis hoopis “Troonide mängu” võttepaigana. Split, pealinn Zagrebi järel suuruselt teine linn on moodne vanaaegne pärl. Pula, Rovinj ja Zadar – igaüks neist imelistest linnadest vajaks vähemalt päeva, et neid tundma õppida ja väärikalt hinnata. Googelda, ja saad aru, et see pole liialdus.
  101 Dalmaatsia aaret

  Horvaatia saarte ilu

  Horvaatia ranniku lähedal asuvad enam kui 1000 maalilist saart on täiesti omaette maailm. Need meelitavad kristalse vee, randade, mändide ja kaljumaastikuga, lisaks on mitmed neist täis pikitud Kreeka ja Rooma aegseid kirikuid ja kindlusi. Näiteks Krk saarele saab üle silla, paljudele pääseb praamiga. Need kõige magusamad saared, väiksed ja kaugemad jäävad vaid purjetajatele. Paadi rent on enamasti väärt igat sinna kulutatud eurot. Purjetajate paradiis.
  101 Dalmaatsia aaret

  Sisemaa maitseelamus

  Eestist vaid pisut suurem Horvaatia sobib ideaalselt sõiduks rendiautoga. Sisemaa võlub
  vaheldusrikka loodusega, mägedest ja metsadest lauskmaani. Plitvice järved, Slavonia
  veinipiirkond, Modriči ja Baraći koopad, Zagreb oma vanalinnaga – need on vaid väike osa
  Horvaatia puhkuse ilust. Põika sisse ka külakohvikutesse võta seda, mida kohalikud. Põnevam,
  maitsvam ja odavam kui rannikul.

  Ja nüüd kõige olulisem – mis on Horvaatial pistmist Dalmaatsia koertega?
  Dalmaatsia on ajalooline nimi Horvaatia rannikupiirkonnale, mis oli ka Rooma provintsiks. Sealt
  kandist, juba 4000 aasta tagant pärineb ka nimetatud koeratõug.

  Horvaatia vaatamisväärsused

  Kuurortide kirjeldus

  Split
  Split

  Split

  Mere ääres, otse linna keskel laiutab majesteetlik plats – uhkete palmide, õdusate kohvikute ja vaatega ligi 1700-aastasele paleele, mis peidab endas suure hulga põnevat ajalugu. 

  Spliti vanalinna südameks on uhke Rooma-aegne vaatamisväärsus Dioclektianuse palee, mis moodustab terve kvartali.Parima ülevaate linnast saab kõrgele kellatorni ronides.

  Linnatunnet aitab tabada jalutuskäik läbi Spliti kesklinna tänavate Marjani metsapargi suunas, mis on tegelikult puudega kaetud imeilus poolsaar-mägi. Rahulikumaile loodusvaatlustele on avatud ka praamisõidu kaugusel olevad saared Šolta, Brač ja Hvar. 

  Split

  Dubrovnik

  Euroopas kõige paremini säilinud keskaegset vanalinna ümbritseb kuni 6 m paks müür. Eemalt paistev Lovrijenaci kindlus tuleb kuidagi tuttav ette? Selles on filmitud osa kultuslikust “Troonide mängust” ja ainuüksi see fakt toob igal aastal linna tuhandeid lisakülalisi. Kärarikkast linnast saab tervikuna parima ülevaate otse linna taga kõrguvalt mäelt. Vali ise, kas köisraudtee või 2 tundi ronimist. Teistsugust vaadet linna 25 m kõrgustele müüridele pakub ka sõit merekajakiga. Aeruta ka eksklusiivse Betina kooparannani, kuhu muul moel ei saa. Vaid paari minuti kaugusel ootab kultuurist väsinud turiste Banje rand, kutsuvalt läbipaistva vee ja päikesest sooja kiviklibuga.

  Teised riigid