Kuuba

  • Pealinn

   Havana

  • Keel

   Hispaania

  • Valuuta

   Peeso

  • Kohalik aeg

   09:17

  • Kohvi hind

   € 0.9 per cup

  • Temperatuur

   +27° +29.1°

  Salsa, Rum, Che ja Paradiisirannad
  Salsa, Rum, Che ja Paradiisirannad

  Salsa, Rum, Che ja Paradiisirannad

  Kuuba on vabaduse saar, sigarite ja revolutsioonide häll, sotsialismi viimane kindlus, riik pikki liivarandu, salsa ja rummi. Kuuba on alati olnud rohkem kui lihtsalt turismisihtkoht; see on legendaarne maa, kus turistid tulevad sukelduma koloniaalsete linnade unikaalsesse atmosfääri, sõitma erksavärvilistes punastes vanades autodes, nautima daiquirit Hemingway lemmikbaarist ning tantsima tänavatel koos kuubalastega legendaarse "Comandante Che Guevara" saatel.

  Salsa, Rum, Che ja Paradiisirannad

  Igavene Kariibi suvi

  Koge lõputut suve maagilisel Kuuba saarel! Temperatuurid püsivad üle +20°C, muutes igapäeva päikeseliseks pidupäevaks. Parim aeg külastamiseks on novembrist maini, mil saare võlu on kõige selgem. Mai algab vihmaperioodiga, oktoober võib tuua orkaane. Astu värvikatesse tänavatesse, nautides salsa rütme ja maitses parimat Kuuba rummi. Sinu Kuuba seiklus ootab – iga hetk on tants lõpmatu suvega.

  Salsa, Rum, Che ja Paradiisirannad

  Kuuba paradiisirannad

  Kuuba, ulatudes 31 kuni 191 kilomeetrini laiuses, võib kaardil tunduda nagu üks pikk rand, kaunistatud elavate koloniaallinnadega keskel – ja see on üllatavalt täpne. Riigil on mitmeid vabu Blue Flag randu, tunnustatud kui mõned maailma parimad.

  Vahepealsete teeninduse viivituste tõttu võrreldes näiteks Dominikaani Vabariigiga pidas Hemingway, kes elas Kuubal 20 aastat, Kuuba randu paradiislikuks. Tema lemmik oli Cayo Guillermo. Tänapäeva reisijad valivad sageli Varadero oma 22 kilomeetri pikkuse puutumatute randade ja rikkaliku meelelahutuse tõttu. Siiski näeb osa Varaderot turistikohana, kus rõhutatakse pigem naudingut kui autentset Kuuba kogemust. Perepuhkuseks on ideaalne Santa Lucia rand ja romantilistele paaridele on võluv Anconi rand.

  Salsa, Rum, Che ja Paradiisirannad

  Navigeerimine Kuubal

  Saarel liikumine on täiesti võimalik renditud autoga. Teedevõrk, eriti kogu saart läbiv Kesk-Kuuba maantee, on üldiselt hea. Peamine oht tuleb teed ületavatest loomadest, eriti öösel. Ärge unustage linna lahkudes paaki täita, kuna maanteel on vähe tanklaid. Hoolimata vaiksest vaesest elanikkonnast on Kuuba turvaline. Peate lihtsalt järgima põhireegleid, näiteks mitte öösel jalutamist lihtsates linnaosades. Kontrollige ka enne, kas teie hotellis on Wi-Fi ja kas teie telefonifirma pakub rändlust - internetiühendus saarel pole endiselt väga usaldusväärne!

  Salsa, Rum, Che ja Paradiisirannad

  Kus peatuda?

  Varadero on turistide lemmik, pakkudes suurepäraseid hotelle, aktiivset meelelahutust ja peresõbralikke võimalusi. Lihtne ligipääs Havanna lennujaamast lisab selle atraktiivsust. Cayo Largo sobib suurepäraselt peredele, pakkudes järkjärgulist merepääsu, muuseume ja delfinaariumi. Kuigi sinna jõudmine Havannast võib olla veidi keerulisem, muudavad perele suunatud mugavused selle väärtuslikuks. Cayo Coco, Cayo Guillermo ja Cayo Santa Maria on ideaalsed hingematvate vaadete ja rahu armastajatele. Nende saarte umbes 25 kilomeetrit randa pakuvad rahulikku põgenemist elavast Havanna atmosfäärist.

  Kuuba vaatamisväärsused

  Teised riigid