Bulgaaria

  • Pealinn

   Sofia

  • Keel

   Bulgaaria

  • Valuuta

   Leev

  • Kohalik aeg

   18:22

  • Kohvi hind

   € 1.1 per cup

  • Temperatuur

   +34.1° +24.1°

  Kuidas puhata suurelt väikese raha eest
  Kuidas puhata suurelt väikese raha eest

  Kuidas puhata suurelt väikese raha eest

  Internetis nähtavad reklaamid “Odavad reisid Bulgaariasse” kõlavad justkui kahtlaselt, eks ole?
  Nagu oleks tegu mingi teise järgu säästupuhkusega. Kohe kuuled, milline puhkus Bulgaarias
  päriselt on.
  Üllatus-üllatus – reis Bulgaariasse ongi säästupuhkus! Ainult et sääst ei tähenda viletsamaid
  hotellitube või eilset sööki, vaid lihtsalt kokkuhoidu sinu rahakotile. Kvaliteedi ja päikeseliste
  puhkuseelamuste mõttes on Bulgaaria sama nauditav, kui enamik teisi sihtkohti. Boonusena võib
  keskealine idaeurooplane leida nii linnapildist kui restoranidest mõnusalt nostalgilisi retromomente,
  mis vana head lapsepõlve meelde tuletavad.

  Kuidas puhata suurelt väikese raha eest

  Rohkem kui tuhande võimaluse maa

  Bulgaaria pole lihtsalt veel üks päikeseline puhkusekoht, vaid tõeline elamuste allikas. Alusta lihtsast valikust: kas sportlikud seiklused Balkani mäetippudel, suusakeskustes või maaliliste järvede ääres? Või hoopis avastusretk riigi põhjaosas võimsa Doonau kallastel? Või siis ikkagi rannapuhkus mõnes lugematutest Musta mere äärsetest legendaarsetest kuurortidest? Selgub, et valik polegi nii lihtne. Bulgaaria on nagu mitmekäiguline rikkalik õhtusöök, kus täisväärtusliku gurmee-elamuse saamiseks tuleks kindlasti proovida kõiki käike, alates puutumata looduse eelroast kuni rannakuurordi-magustoiduni.
  Kuidas puhata suurelt väikese raha eest

  Must meri ja valged ranna-laiskloomad

  Kui pool aastat pimeduses elanud põhjamaalasele öelda ühes lauses sõnad “Bulgaaria” ja “puhkus”, siis hakkab ta unistavalt kaugusesse vaatama ja unustab sinu kohalolu kiirelt. Aga tema vaimusilmas pole enamasti tuhanded kirikud ja kloostrid, vaid ikka Musta mere äärsed kutsuvad rannad, sillerdav vesi, kuum päike ja muretu laiskloomaelu rannatoolil. Ahjaa – selles unistuses on silmipimestavalt valge nahaga laiskloomal peaaegu alati käpa vahel ka väikse päiksevarjuga kokteil, täpsemalt, kõik hinnas kokteil.
  Kuidas puhata suurelt väikese raha eest

  ...

  Soodsad kõik hinnas reisid toovad pika ajalooga Musta mere rannikukuurortidesse igal aastal
  kümneid tuhandeid puhkajaid. Suuremad rannikulinnad Varna ja Burgas annavad mõningase
  sissevaate ka kohalike bulgaarlaste ellu, seevastu kuulsamad kuurordid Sunny Beach, Golden
  Sands, St. Konstantin & Elena, Nessebar ja St.Vlas on siiski orienteeritud suviste külaliste
  teenindamisele. Laisem puhkaja ei pea hotellialalt otseselt välja minemagi, siin on olemas pea kõik
  vajalik, alates veeparkidest ja lõpetades massaaži ning juuksuriga. Mustas meres tasub siiski ära
  käia, sest vesi on enamasti 25 kraadi soe ega hakka vähese soolsuse tõttu ka silmas kipitama.

  Kuidas puhata suurelt väikese raha eest

  Aitab laisklemisest

  Kui puhkus muutub väsitavaks, on vaja teha natuke puhkusetööd ehk tutvuda vaatamisväärsustega. Istu alustuseks ajamasinasse ja kihuta 3000 aastat tagasi – iidsesse Nessebari vanalinna, mille muudab eriliseks asukoht Musta mere poolsaarel. Väikesele alale tihedalt kokku surutud muistsete varemete, kirikute ja omapäraste puitmajade vahel jalutades saad paari tunniga ajaloo kiirkursuse siin läbi sajandite möllanud traaklastest, roomlastest ja kreeklastest. Aktiivsem puhkaja jõuab veel sama päeva jooksul ette võtta ATV-matka, mägijõe raftingu või niisama looduspargis matkamise. Põnevaks kultuurielamuseks tasub päeval testida kohalikke maitseid veinipiirkondades ja päikeseloojangul visata käed õhku mõnes rannaäärses ööklubis. Nagu öeldud – Bulgaarias on igat sorti tegevusi rohkem, kui keegi läbi jõuab seigelda.

  Bulgaaria vaatamisväärsused

  Kuurortide kirjeldus

  Kuldsed Liivad
  Kuldsed Liivad

  Kuldsed Liivad

  Varna lähedal asuv Bulgaaria tuntumaid kuurorte hellitab sinu tööstressist räsitud keha imeliselt pehme ja kullakarva liivaga. Hotellidega ääristatud rand on kuldmedalist ka supelrandade arvestuses – sinine lipp tähistab ökoloogiliselt puhast ja turvalist puhkeala, kus on mõnus ja ohutu ujuda ning mängida ka lastel.

  Ka hotellid, lõbustusasutused ja rand võivad lõpuks vaimselt väsitavaks muutuda. Õnneks asub Golden Sandsi läheduses vähemalt kaks liikumist nõudvat vaatamisväärsust – imeilus Varna ja hiiglaslik looduspark.

  Õhtuhämaruse saabudes muutub Golden Sands ööelu mekaks, mis ei jää palju alla Ibizale. Golden Sandsist saad kuldsed puhkusemälestused mõistliku hinnaga.

  Kuldsed Liivad

  Päikeserannik

  See pole lihtsalt kuue kilomeetri pikkune rand, vaid mõõtmatult suur mänguväljak igas vanuses lõbujanustele. Elu Sunny Beachil keerleb selgelt ümber ranna, õigemini piki randa, kuna hotellide, restoranide ja poodide ala on piki kallast välja venitatud. 

  Hakkab patseerides palav? Sukeldu sügavikku ja proovi surfamist Musta mere sõbralikel lainetel. Võta osa ekstreemspordist, nagu wakeboarding ja veesuusatamine ning tunne, kuidas adrenaliin su veenides pulbitseb. Bulgaaria on üks Euroopa vanimaid asustatud alasid, seega pole leidudena välistatud kreeka- ja roomaaegsed amforad või lausa kullakirstud. 

  Kõik on olemas: maailmakuulsad DJ-d, unustamatud kontserdid, suurejoonelised showd.

  Kuldsed Liivad

  Nessebar

  Tammi abil poolsaareks muudetud muistne saarelinn on üks võimsamaid elamusi kogu Bulgaarias. Nessebari ajalugu ulatub lausa kolme aastatuhande taha, olles sellega üheks vanimaks linnaks mitte ainult Bulgaarias, vaid kogu Euroopas. 

  See on terviklik ja kompaktne kooslus omanäolistest puitrõdudega majadest, lugematutest pisikestest kirikutest, galeriidsest, väikestest väljakutest ja iidsetest varemetest. 

  Pane kaart taskusse ja lihtsalt uita piki munakiviteid, kus omal ajal tegid suuri tegusid traaklased, roomlased, kreeklased ja mitmed muud võimsad rahvused. Jaluta pisut, leia see õige vanahärra, kes on siin restorani pidanud kogu elu, ja nõua talt õigesti tehtud Šopska salatit.

  Kuldsed Liivad

  Svjatoi Vlas

  St. Vlas (Sveti Vlas) ehk Bulgaaria oma Saint Tropez on eksklusiivsema tunnetusega rahulik kuurort Musta mere ääres. Puhaste tänavate, stiilselt lõunamerelike rannaklubide, uue uhke promenaadi ja paadisadamaga St. Vlas ei tundu ühestki otsast Ida-Euroopa.

  Oled peamiselt rannalõvi? Lükka oma kuninglikud käpad liiva sisse ülipuhastes sinise lipuga randades ja jahuta end kristalses merevees. Mõnusamaks olemiseks võid end kogu perega sisse seada mõnes valgestes toonides rannaklubis ning lesides mahlu ja kokteile tellida. 

  St. Vlasi kuurorti ümbritseb kaunis mäestik, mis toob ka alla mere äärde palava asemel ebatavaliselt värske õhu.

  Kuldsed Liivad

  Püha Konstantine ja Helena

  Musta mere äärne Bulgaaria vanim kuurort – mille peamisteks tõmbenumbriteks on kõikvõimalikud looduslikud terviseturgutajad, pehme liivane rand ja sajanditevanune park.

  Siin on kõike, mida argipäevast räsitud keha taastumiseks vajab – rohkelt mõnusaid hotelle,spordi-, tervise- ja taastusravikeskuseid, lisaks ka kauneid jahisadamaid. Erinevalt Madonna ja Anu Saagimi poolt kuulsaks kümmeldud piima- ja šampusevannidest on St.Konstantin & Elena looduslikel sooja mineraalvee allikatel päriselt turgutav toime. Väidetavalt teeb mineraalveevann koguni nooremaks, aga loodetavasti mitte nii palju, et õhtuti täiskasvanute ööklubisse sisse ei pääseks.

  Teised riigid