Portugal
Pealinn
Lissabon
Keel
Portugali
Valuuta
Euro
Kohalik aeg
09:47
Kohvi hind
€ 1.5 per cup
Temperatuur
+9.8° +15.4°
Magus seiklus Euroopa otsa
Portugali loodus, ilm ja inimesed
Porto, Lissabon, Faro
Saarte saladused: Madeira ja Assoorid
Pakettreisid Portugali – kuhu siis veel
Väljumine
Väljumine
ööd
Tagasilend
Tagasilend
Portugal vaatamisväärsused
Kuurortide kirjeldus
Madeira
Vaheldusrikkas looduses võib ühe päeva sees lustida kõigis neljas aastaajas. Ehtne kevade tunne algab pealinn Funchali hotellis linnulaulu saatel ärkamisest. Päike tõuseb, vererõhk langeb, kohv aurab, lillelõhn meelitab terrassile. Kuum suvi saabub liivasel Calheta või Machico liivarannal. Kargemate sügistuulte, maagilise udu ja vihmavalinguga võid kohtuda mõnel kõrgemal mäeküljel asuvas metsas. Ja kui eriliselt veab, võid talvel lund näha mägisel matkarajal, mis viib 1861 m kõrgusele Pico Ruivo tippu. Võib kindel olla, et kõigil neil radadel on nooruses treeninud ka Madeiralt pärit Ronaldo. Kolumbus kolis siia laevaga purjetades, lennud Madeirale toovad sind kohale vaid poole päevaga.
Faro
Keskajal arvati, et Portugali lõunatipus asuv Faro linna tähistab maailma äärt, kust edasi laiub ainult lõputu meri. Iseküsimus, miks oli üldse vaja siit päikese, randade ja kauni loodusega paigast kuhugi edasi minna. Reis Farosse ei tähenda ainult puhkust Faro linnas, vaid kogu Algarve piirkonnas. Madalaid kolonialistlikus stiilis üles putitatud linnakesi jagub siin mitmeid – Tavira, Albufeira, Portimao, Lagos jt. Randa viivad kõik Algarve teed niikuinii, vahet pole, mis suunas liigud. Aga näiteks Faros ja Taviras ei asu rannad otse linnas, vaid paari kilomeetri kaugusel, pikkadel peenikestel liivaluite moodi saartel. Kohale saab üle silla või väikese praamisõiduga.
Assoorid
Vulkaaniliselt metsikud Assoori saared oma smaragdroheliste mägede ja kraatrijärvedega on justkui looduse enda kunstiteos. Üheksa Assoori saart kerkivad vulkaanidena Atlandi ookeani põhjast. See on ideaalne paik mägedes ja udustes metsades matkamiseks, vulkaani sisse ronimiseks, kajakisõitudeks ja ookeanis sukeldumiseks. Assooride ainulaadne asukoht teeb sellest ühe parima paiga ka vaala- ja delfiinivaatluseks. Suurem osa Assooride elanikest jaotub peamiselt Hiiumaast väiksema peasaare San Miguel ja UNESCO pärandit hoidev Terceira vahel. Ülejäänud saartel leidub linnakesi ja kalurikülasid, kuid enamasti pole näha kedagi peale miljonivaatega mäeveerul mäletsevate lehmade.