Albaania

  • Pealinn

   Tirana

  • Keel

   Albaania

  • Valuuta

   Lekk

  • Kohalik aeg

   16:58

  • Kohvi hind

   € 0.5 per cup

  • Temperatuur

   +34.2° +23.5°

  Euroopa kõige paremini hoitud saladus
  Euroopa kõige paremini hoitud saladus

  Euroopa kõige paremini hoitud saladus

  Albaania, tõeline varjatud pärl Balkanil, jääb puutumatuks massiturismist. Isolatsioonis varjatuna on isegi kogenud reisijad veel avastamata selle maalilisi kanjoneid, metsikuid randu ja kohalike inimeste külalislahkust. Kuigi külalislahkuse osas võiks kergesti aimata, et see on Balkan – kus inimesed hindavad head toitu ja külaliste vastuvõtmise kunsti.

  Euroopa kõige paremini hoitud saladus

  Puhkamiseks loodud kliima

  Albaania naudib igal aastal 300 päeva päikesepaistet, kõrghooaeg ulatub maist septembrini. Ilmastikutingimused sel ajal on ideaalsed: juuli ja augusti kõrged temperatuurid jäävad märkamatuks tänu kuivale õhule, ning vesi soojeneb mugavale temperatuurile juba maikuus.

  Euroopa kõige paremini hoitud saladus

  Balkani Alpid

  Albaania on loodusarmastajate paradiis, pakkudes viinamarjapuudega kaetud mäenõlvu, kristallselgeid järvi, puutumatuid randu ja sügavsiniseid mereveeid. Riik pakub kaardipildi-ilusaid vaateid, mida sa tõenäoliselt oma puhkuse jooksul innukalt jäädvustad. Ohridi järv on UNESCO maailmapärandi nimistus ning Komani järve ümbrust nimetatakse Balkani Alpideks. Suundu matkale või jalutuskäigule mõnesse loodusparki, et hinnata neid hingematvaid vaateid.

  Euroopa kõige paremini hoitud saladus

  Ent kuidas on lood randadega?

  Päikesejanulised põhjamaalased võivad end küsitlemas leida, kas selles kõiges Albaania hiilguses on kohta randadele. Jah, kindlasti on! Veel enam, need on võluvad muinasjuturannad, millel on pehme valge liiv, sügavsinised veed, rohelusega ehtitud lahed ja rannikut ümbritsevad kaljud. Durrës, mille ajalugu ulatub 2500 aasta taha, ühendab endas antiiksed imed nagu Rooma amfiteater koos elava ööeluga ja rannapidustustega. Vlorë on suurepärane sihtkoht peresõbralikeks puhkusteks, pakkudes suurepärast infrastruktuuri, võluvaid söögikohti ja hubaseid kohvikuid hästi varustatud randade ja metsikute lahtede ääres. Ksamil, mida kutsutakse Albaania Seišellideks, vangistab oma valge liiva, smaragdroheliste vetega ja võrratu maastikuga, muutes selle lemmikuks nii rändurite kui ka sukeldujate seas.

  Euroopa kõige paremini hoitud saladus

  Albanian hospitality

  text

  Albaania vaatamisväärsused

  Teised riigid